Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

Tel takmak için asgari ve azami yaş sınırı / süresi ne kadardır?

Ben 25 yaşındayım ve çalışıyorum. Dişlerimde çarpıklık var ve tel takmak için geç olduğunun farkındayım. Ancak imkansız mıdır onu merak ediyorum. Bu konuda yeni teknolojik gelişmeler var mı ve günlük hayatı en az etkileyecek şekilde tel takmam şu anda mümkün olur mu?
9 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: sağlık, diş bakımı
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • Öncelikle şunu belirtmek gerekir; Sağlıklı diş ve çevrel dokular olduğu sürece her yaşta tel takmak mümkündür.

  Ortopedik bir kısıtlama olmadığı durumlarda ve ağzınızda eksik dişler (ve sağlıklı bir ağız yapınız) olduğu sürece her yaşta tel takılabilir. 25 yaş bu açıdan bakıldığında geç sayılmaz. Ortodontik malzemeler gün geçtikçe yenileniyor. Her konumda ve her yaşta ihtiyaç sahiplerine bu müdahale yapılabiliyor. Bu konuda her yaş grubundan kişilerin bu tedaviyi sorunsuzca taşıdığını görebilirsiinz. Tabii kişisel kabuller bu konuda karar aşamasında önem taşıyor. Tedavi süreleri erişkinlerde 12-18 ay olarak düşünülür. Ortodontik tedavinin çeşitliliğine göre bu süre değişiklik gösterebilir.

  Kaynak :
  9 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       
  İyi Cevap

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları