Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

Sünnet hakkında genel bilgi almak istiyorum. Sünnet için en uygun yaş kaçtır?

Sağlıklı ve modern sünnet operasyonu nasıl olmalıdır?
9 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: erkek sağlığı, çocuk sağlığı
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • Penis (erkeklik organı) derisi uç kısımda penis başını saracak kadar devam eder.Penis başı çevresindeki bu fazla gibi duran deri parçası "sünnet derisi" olarak da anılır. Sünnet bu deri parçasının alınması ile, penis başının ortaya çıkması durumudur.

   Sünnet derisinin bilinen en önemli işlevi yetişkinlerde penisin büyümesi ile gereken fazla deri için kaynak olabilmesidir. Ancak çocuklar ve yetişkinlerde sünnet derisi ile penis başı arasında kalan bölgenin temizliğinin güçlüğü nedeni ile sağlık sorunları yaşanabilir. 

  Yenidoğan bebeklerde sünnet derisi geriye doğru sıyrılamaz. Yaş ilerledikçe sünnet derisi geriye doğru sıyrılabilr hale gelir ve aradaki bölgenin temizliği kolaylaşır.Sünnet işlemi ile sünnet derisinin alınması kapalı alanları ortadan kaldırarak temizliği kolaylaştırır.  

  Musevilikte sünnet için yaş belirtilmiştir. Bu dine inananlara sünnet yaşamın yedinci gününde önerilir. İslam dininde ise bu tür bir yaş verilmemektedir. İslam ülkelerinde gelenekler ile farklı yaşlar "sünnet yaşı" olarak kabul edilebilmektedir.Çocuğun farklı bir sorunu yok ise, yer yaşta sünnet benzer sonuçlar ile yapılabilir. Ancak çocukların psikolojik gelişiminde çocuk cinselliğinin yaşandığı üç altı yaş arası büyük bir özellik gösterir. Bu yaşlarda çocuklar aşık olmak, yaşıtları veya büyükleri ile evlenmeyi istemek gibi çevreye sempatik gelen cinsel yaklaşımlar gösterirler. Psikolojik olarak cinsel organlarına büyük önem verirler. Tam bu denli yaşamın merkezi iken, cinsel oranın bir bölümünün yitirilmesi çocukta tüm yaşamını etkileyen psikolojik sorunlar yaratabilir. Bu nedenle üç altı yaş arası sünnet için uygun bir zaman değildir. Bilimsel olarak sünnetin yapılma yaşından çok, yapılmama yaşı söylenebilir: 3- 6 yaş arası...

  Kaynak :
  9 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları