Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

Şeker hastalarının kapanmayan yaraları nasıl tedavi edilir ?

Bir arkadaşımın şeker hastası olan annesi 2 yıldır ayağında kapanmayan bir yarayla yaşıyor. Hangi ilacı kullandıysa fayda etmedi. Yara ayakta bir delik şeklinde. Yürümesi bile zorlaştı, çok sıkıntı çekiyor yardım ltf.
8 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: tedavi, şeker hastalığı, açık yara
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • Akşam yatmadan önce yaranın üzerine, tamamını kapatacak şeklinde toz şeker dökün. Sargı beziyle kapatın. 3 - 4 akşam tekrarlayın. Yaranın inanılmaz bir şekilde tedavi olduğunu göreceksiniz.
  Kaynak : Denenmiş Tedavi
  8 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

 • Diyabetik ayak tedavi edilmezse ayak ve hatta bacak kesilmesine kadar ilerleyebilir. Öncelik mutlaka bu durum oluşmadan ayak bakımına özen göstermektir. Yine de bu istenmeyen durum oluşursa multidisipliner bir tedavi yaklaşımı gerekir. Son yıllarda geliştirilen Nesyal PhyBack Therapy ile de çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Özel bir elektroterapi cihazı ile elektrik stimulasyonu uygulanmakta ve vücudun kendi savunma mekanizmaları ile kısa sürede sonuç alınmaktadır. Diyabetik ayak yarası gelişmemiş diyabetik nöropatilerde de ağrı, his kaybı ve uyuşmalar ortadan kaldırılabilmektedir. Konu ile ilgili bilgi almak isteyenler özel mesaj ya da mail ile (sbalkanal@gmail.com) ulaşabilirler. Sağlıklı günler dilerim.
  Kaynak :
  8 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları