Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

Sağlık sigortası için yaş haddi var mıdır?

En erken kaç yaşında yaptırabiliriz? Minimum - maximum yaş sınırı nedir?
7 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: sağlık, sağlık sigortaları
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • Minimum yaş sınırı 18 yaştır. Bundan önce çocuklar ebeveyn için yapılan sağlık sigortası kapsamına dahil edilir. Kendi başına bir kişinin sigorta (sağlık/hayat) yaptırabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Böylelikle reşit sayıldığı ve tam ehliyetli sayıldığı müddetçe poliçeyi yaptırmaya hak kazanır.
  Kaynak :
  7 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

 • Merhaba;

  Özel sağlık sigortasından mı bahsediyorsunuz yoksa Sosyal Güvenlik kapsamına giren SSK, Bağkur vb. devlet güvencesindeki sağlık sigortasından mı?

  Eğer SSK için soruyorsanız, araştırmama rağmen azami yaş sınırı bulamadım. Primlerinizi ödeyip, emeklilik hakkı kazandıysanız vefat edene kadar sağlık sigortanızdan - yasal koşullara uyduğunuz sürece- yararlanabilirsiniz.

  Özel sağlık sigortaları içinse bu durum değişiyor.

  Bakın bir forumda, sigorta şirketinde çalışan bir kişi ne demiş:

  "Öncelikle özel sağlık sigortasından yalnızca sağlıklı kişiler faydalanabilir. Nasıl kaza geçirmiş bir araca sigorta yapılıp masraflarını karşılamak mantıksız ise sağlık sigortasında da durum aynıdır. Yalnız belirli rahatsızlıkları olanlarında bazı şartlar ile sigorta yaptırabilmek mümkündür. Bu şartları öğrenmek için benim gibi bir sigorta yetkilisi ile görüşmelisiniz 

  Bir de sigortalanıcak kişilerin belirli bir yaş aralığında olması gerekir. Bu çalışılacak sigorta şirketine göre değişmektedir. Benim çalıştığım sigortada yaş aralığı 18-64'tür. Bildiğim kadarı ile bundan daha yüksek yaşlıları yeni sigorta yapan yok piyasada. Pek çok şirket 60 yaşından sonra sigortalama yapmaz. Ancak bu yaş aralığı her geçen gün de azaltılmaktadır. Yaşı yüksek olanların hemen başvurmasını tavsiye ederim 18 yaşından küçükler ise bir yakınları ile sigortalanabilir."

  Mesela ben de size bir örnek vereyim:

  Sigortam.net'ten çok basit bir arama yaptım ve Acıbadem'in "ACIBADEM SAĞLIK SİGORTASI, HAYAT SIGORTASI, SEYAHAT VE SAĞLIK SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI"na ulaştım. Buna göre:

  "İşbu sigorta ile Acıbadem Sağlık Hayat Sigorta A.Ş. (kısaca "Şirket"), Türkiye sınırları içinde ikamet eden 0 - 70 yaş arasındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sigortalılar ile Türkiye'de yerleşik yabancı uyruklu sigortalıların poliçe süresi içinde aşağıda belirtilen teminat kapsamı dahilindeki giderlerini, işbu "Özel Şartlar" çerçevesinde, poliçede yazılı ödeme limit ve oranları dahilinde temin eder ve kapsam dahilindeki organizasyon ve koordinasyonları yerine getirmeyi taahhüt eder." deniyor.

  Yani Acıbadem şirketinin sunduğu bu sigortanın yaş kapsamı 0-70 arasıymış. Gördüğünüz gibi, bu her şirkete ve poliçelerin kapsamına göre değişen birşey. Kesin bir sınır yok.


  Kaynak : http://www.sigortam.net/genel_ozel_sartlar/900.asp
  7 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları