Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

Kabızlık için çözüm nedir?

Kabızlığa iyi gelecek çözüm nedir?
10 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: kabızlık
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • Posalı yiyeceklerle kabızlığa veda edin! Stres ve yanlış beslenme pek çok metropol insanında kabızlığa yol açıyor. Posalı yiyecekler yerine karbonhidratlı gıdalarla beslenen ve su içmeyen birçok kişi, hayatlarının belli bir döneminde kabızlıkla ilgili savaş veriyor. Anadolu Sağlık Merkezi'nden Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağatay Demir, posalı yiyeceklerle kabızlığı yenmenin ipuçlarını verdi: * Günlük beslenmenizde tükettiğiniz basit şekerler size yüksek oranda kalori sağlarken kan şekerinizde dalgalanmalara yola açarak çabuk acıkmanıza neden olur. Posa ise su çekme yeteneği olduğundan mide içerisinde şişerek hacim yaratır ve kendinizi daha tok hissedersiniz. Ayrıca posa mideyi geç terk ettiği için, tokluk hissiniz uzun süre devam eder.
  Kaynak :
  10 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

 • KABIZLIK NEDİR ÇÖZÜMÜ VARMIDIR
   Tuvalete hiç çıkmama veya çok seyrek çıkmaya kabızlık, peklik ya da inkıbaz denir. Tıp dilinde ise konstipasyon adı verilir. Kabızlık Nedenleri, Yeterince sulu şeyler yememe, sinir bozukluğu, bağırsak tıkanıklığı, basur, sindirim sistemi bozuklukları, hormon dengesizliği, fıtık boğulması vb. olarak sayılabilir. Ayrıca günlerinin büyük bir kısmını oturarak geçirmek zorunda olanlarla, yaşlılarda, bebeklerde ve hamilelikte kabızlık görülür.

  KABIZLIK ÇÖZÜMÜ YÖNTEMLERİ YOLLARI
  Kabızlık Tedavisi:
  Öncelikle kabızlığa neden olan hastalığı tespit etmek gerekir. Esas nedeni tespit etmeden alınacak müsil ilaçları kötü sonuçlar doğurabilir. Kabız olmayı önlemek için, sebze çorbaları ve yemekleri, mercimek, ıspanak, salata, balık ve çavdar ekmeği yemek çok faydalıdır. Ayrıca erik reçeli, bal, üzüm, kayısı veya elma yemek; bol su veya şerbet içmek de yararlıdır.

  ALTERNATİF KABIZLIK TEDAVİSİ ÇÖZÜM ÖNERİSİ
  Bitkilerle Tedavi:
  Ceviz yaprağı ince kıyılıp bu yapraklarla hazırlanan çay sabahları aç karnına içilirse kabızlığın çözümü için yardımcı olur. Bitkisel Tedavi için cevizin dışında, Kuru incir ve kuru erik akşamdan soğuk suya yatırılır, sabahleyin ısıtılır ve kahvaltıdan önce yenir.
  Kaynak : downloadsen.com
  10 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları