Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

El ve Ayak yanması neden olur? Tedavisi nedir?

Ayaklarda yanma hissinin nedenlerinden birisi “sensory perip-heral neuropathy” dir. Bu durum, ayaklar, eller, bacaklar ve kollardan beyne duyu taşınmasında rol oynayan sinirlerin hasar görmesi sonucu ortaya çıktığı söyleniyor. Sensory peripheral neuropathy nedenleri arasında, Diyabetes Mellitus, aşırı alkol tüketimi, B12 eksikliğine bağlı kansızlık gibi sonuçlara yol açan beslenme bozuklukları sayılıyor. Ancak bunların hiçbiri sebep değilse sebep ne olabilir?
8 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: ayak, el, yanma
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • NÖROPATİK AĞRI diye geçiyor bu hastalık, nöroloji uzmanlarına göre vücudun şimşek çakınca aldığı enerji gibi bir enerjiyi vücudun alması ve bir daha da atamaması.

  B12 vitamini içeren yiyecekleri bol tuketin gerekirse vitamin takviyesi alın ve acılı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun...

  Bitkisel Destek Yöntemi;

  4 adet yeşil lahana yaprağını yarım litre suyun içerisinde 10 dakika kapalı bir kapta haşlıyorsunuz( su kaynara çıktıktan sonra lahanalar kaba konulacak). Sabah akşam yemekten 15 dakika önce yada sonra 3 gün boyunca içiyorsunuz. 3 gün içip 3 gün ara verin. Toplamda içtiğiniz gün sayısı 21 olacak.

  Denenmiş bazılarında işe yaramış;

  - Yatmadan hemen önce 1 su bardağı yoğurt suyu için ayran değil yoğurt kabında kendiliğinden oluşan sarı suyu.
  - Ayağınızı soğuk su ile yıkayın nemli kalacak şekilde kuruladıkdan sonra orta kalitede bir vazalinle iyice yanan kısımlarına yedirin ince mümkünse pamuklu bir çorap giydikten sonra yatın.

  Ayrıca;
  Şekerhastası ve demir eksikliği olmayanlar için bir tavsiye daha var;
  "KESİNLİKLE AKŞAM YEMEĞİNİZİ HAFİF YİYECEKLER TERCİH EDERSENİZ HAMUR İŞLERİNDEN UZAK DURURSANIZ YANMA HİSSİ DAHA HAFİF OLUYOR' deniyor..

  Veya;

  Bir havluyu naylon üzerinde ayak altınıza yerletirin inanın cok rahat uyuyacaksınız
  Yatmadan banyoda ayağınızın üzerine bir dakika su akıtın sizdeki elektirik suya karışıp gidecektir ıslak olarak yatın...

  Veya;

  limon suyu sürün yanma ortadan kalkacak rahat uyku cekeceksiniz ve de sarı kantaron yağı ile biraz masaj yapin ondan sonra yatın yanma yine ortadan kalkacak ...
  Kaynak : Anonim
  8 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları