Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

Durgun bir insanın her gece rüya görmesi normalmidir?

Hayat standartları normal olan bir kişinin çok hareketli ve etkisinde kalabilceği bişeyler olmadığı halde halde her gece rüya görmesi ve hatırlaması normal bir durummu?
9 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: sağlık, ruh sağlığı
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

  • (****)Rüyalar hakkında yapılan çeşitli bilimsel araştırmalar mevcuttur. İki tip uyku çeşidi kabul edilmiştir: orthodox (rüya görülmeyen) ve paradoxical (rüya görülen). Amerikalı Ruh bilimci Dr. B. Klein; Gönüllülerin arasından seçtiği bazı kişileri hipnotize ederek uyuttu. Belli bir süre sonra da uyandırıp rüyalarını dinledi. Neticede, bir rüyanın yirmi saniyeyi geçmeyecek kadar kısa sürdüğünü tespit etti. İşin en enteresan tarafı ise; uyandırdığı gönüllülerin üç-beş saniye süren rüyalarını saatlerce anlatmalarıydı. Hatta bir kısmının rüyası yazılmaya kalkılsa ortaya kalınca bir macera romanı çıkabilirdi. Oysa Dr. Kleinin yaptığı araştırmalar sonucunda en uzun rüyanın 90 saniyeden fazla olmadığıydı. Sonuç olarak herkes rüya görür, fakat bazı kimseler rüyalarını hatırlayamamaktadır. Rüyanın objektif olarak en büyük delili ise uyumakta olan kimsenin hızlı göz hareketleridir. Rüya görmek bir hastalık değildir. Lütfen müsterih olunuz. Ancak gördüğünüz rüyalar size rahatsızlık veriyorsa bir psikaytra görünmeniz iyi olacaktır.
    Kaynak :
    9 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
    Bu cevap işinize yaradı mı?       
    İyi Cevap

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları