Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

Astım ve Bronşit'in kesin tedavisi mümkün mü?

Kızım 8 yaşında ve son 3 yıldır Floxidite ve Ventolin kullanmak zorunda... Kullanmadığı zamanlarda büyük insanlar gibi öksürüyor, tedavi edilerek ilaçlardan kurtulması sağlanamaz mı?
9 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: astım
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • Çocuğunuzu çocuk göğüs hastalıkları polikliniğinde ileri tetkik ettirin. Kullandığınız ventolin ve flixotide tedavisine singulair eklenebilir. Ayrıca evde kesinlikle sigara içmeyin. Yıllık grip aşısı yaptırmayı unutmayın. Eğer bronşite bir akciğer hastalığı da eşlik etmiyorsa yatak dinlenmesi ve bol ıhlamur çayı içilmesi hastalığı atlatmaya kafi gelecektir. Ihlamur suyu iyi bir balgam söktürücüdür. Hastanın yattığı oda sıcak ve nemli olmalıdır. Nem, sobanın üzerine konan bir çaydanlığın ağzı açık bırakılarak (buharla)temin edilebilir. Buğuseptiklerin buharı teneffüs edildiği zaman oldukça faydası görülecektir.
  Kaynak :
  9 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

 • Alternatif tıp ürünleri kullanabilrsiniz. Bunlardan en iyi sonuç veren ürün ise Aloe Vera Gel'dir. 2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre astımlı hastaların %57 gibi bir oranı geleneksel ve doğal yolların kombinasyonlarıyla astım nöbetlerini azaltmayı başarabilmişlerdir. Tabiki bu hastalar doktor kontrolünde tedavilerine devam etmekle beraber doğanın bize sunduğu fırsatlardan da yararlanmayı bilen insanlar olmuştur. Doğal yollardan biri de şüphesiz aloe vera bitkisidir. Bu çok da şaşıtıcı bir durum değildir çünkü 1951'den 1980'lerin ortalarına kadar aloe veranın astım hastalığında yararları ile ilgili bir çok çalışma bulunmaktadır. Aloe vera iltihaplanmayı önleyen çeşitli steroidler ve içeriğindeki diğer bazı bileşenler sebebiyle astım hastalığının tedavisine yardım edici özellikleriyle dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Daha da ilginci Japonya’da 1980lerde yapılan bir araştırma astımı tetikleyen bazı parçacıkların vücuttan atılmasında aloe vera‘nın bileşenlerinden bazılarının etkili olduğunu da ortaya çıkardı. Astım hastalarına aloe vera‘nın yardımının dokunacağı aşama nöbetten korunma aşaması olacaktır. Bir astım nöbeti sırasında aloe vera kullanımının bir anlamı olmayacağı gibi kullanılması gereken asıl ilaçlara ayrılması gereken zamandan çalacaktır. Fakat nöbet sırasında hekiminizin verdiği ilaçların kullanılması ve bunun yanında aloe veranın vücuda düzenli olarak alınması astım nöbetlerinin oluşmasını zorlaştıran bir faktör olarak hastalara çok yardımcı olacaktır.
  Kaynak : http://www.sonsuzsaglik.com/12-astimdan-korunma-aloe-vera.html
  9 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları