Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

4 hafta önce dirseğim çıktı ve yerine oturtuldu. Hala tam olarak kolum aşağıya doğru açılmıyor ve hafif şişlik var.

20 ve ya 25 derecelik açı kaybım var ve aşağıya zorladığım zaman ağrı hissediyorum. Röntgen çekildi, çıkık tespit edildi ve yerine oturtuldu ama sorun devam ediyor. Kolumun eski haline gelmesi için ne öneriyorsunuz ve MR gerekli mi? Teşekkürler.
8 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: ortopedi, aft
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • Merhaba;

  Çıkıklarda eklem görevini yapmadığı için şiddetli ağrı olur ve bu problem, eklem çevresindeki dokularda da çürüme, şekil bozukluğu ve doku zedelenmesine neden olur. Bu nedenle de kemiğin yerine oturtulmasıyla rahatsızlık tam olarak geçmez. Eklemin normal hareketliliğini kazanması için çevre dokuların tümüyle iyileşmesi gerekir. Bu aşamada fizik tedavi yararlı olur eklemin hızla eski gücünü kazanmasını sağlar.

  Çıkık yerine oturduktan sonra şiddetli ağrı ve fonksiyon kaybı, günlük hayatınızı etkileyecek şekilde devam ediyorsa tekrar bir doktora görünmenizi öneririm. Tedavi ve bakımda kolluk kullanımı, fizik tedavi seansları, kas gevşeticiler ve ağrı kesiciler kullanılabilir.

  Dirsek kırıkları için aşağıdaki gibi askı / kolluk sistemleri kullanılıyor. Bir uzmana görünerek çektiğiniz acıyı azaltmanız mümkün.


  Geçmiş olsun.

  Kaynak :
  8 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       
  İyi Cevap

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları