Hoşgeldin Ziyaretçi  Giriş |  Kayıt Ol   1 tane yeni mesajın var

Boyunda ve kafanın sol bölümünde ağrı, yüzde uyuşma, çift görme, aşırı hızlı kalp atışı hangi hastalığın belirtileridir?

7 yıl önce  soruldu. Durum: Açık
Konular: aşılar, Boyun, çift görme, kafa, kalp
Soruyu arkadaşına gönder

Not: BU SAYFADAKİ SORULAR VE CEVAPLAR TEDAVİX.COM ÜYELERİ TARAFINDAN OLUŞTURULMAKTADIR.
Hiçbir tedavix.com üyesi hastalıklara teşhis koymaya yetkili değildir. Üyeler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak soruları cevaplandırmalıdır. Tedavix.com, cevaplanan soruları, teşhis ve tedavi karşılığı olarak görülmemesini tavsiye eder. Her rahatsızlığınızda mutlaka her zaman doktora danışınız.

 • Merhaba;

  Öncelikle geçmiş olsun. Belirtileriniz için bizim teşhiste bulunmamız doğru olmaz ama fikir edinmeniz açısından yazdıklarınıza uyum gösteren bir hastalık hakkında bilgi verebilirim.

  Tıpta "Cervical lordoz düzleşmesi" adı verilen "boyun düzleşmesi" aslen tek başına bir hastalık olmamakla beraber; boyunda meydana gelen bazı rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkabilen klinik ve radyolojik bir belirtidir.

  Boyunda, ense kökünde, sağ-sol kürek kemiği, omuz ve dirseğe kadar olan bölümde uyuşma, batma, "kafada" sürekli devam eden bir ağırlık hissi ve yüzde uyuşma boyun düzleşmesi sonucu karşılaşılabilecek problemlerdir.

  Bunlara ek olarak boyun ağrısı baş ağrısı, kulaklarda çınlama, uğultu, baş dönmesi, mide bulantısı, uyku bozuklukları birlikte ya da tek başına kol ağrısı da olabilir. Hatta, arkada kürek kemiği alt hizasına, önde ise göğüse vuran ağrılar oluşabileceğinden, hastalar kalp hastası olduklarını zannedebilirler. 

  Ağrıya bağlı olarak kendinizi rahatsız hissetmeniz ve dolayısı ile gereğinden fazla hızlı solumanız, kalp atışlarınızın hızlanmasına ve çift görme, baş dönmesi vb. şeylere neden olabilir.

  Halsizlik, başta ve boyunda şiddetli kol ağrısı; boynunuzda muhtemel bir boyun fıtığının bulguları olabileceği gibi, boyun kireçlenmesine bağlı olarak da gelişebilir. Boyun MR'ı çektirdikten sonra, bir fizik tedavi uzmanına muayene olmanızı öneririm.

  Bu süreçte hastalığınızın seyrini daha da ilerletmemek için;

  1. Ağırlık kaldırmamak, 
  2. Ağır işler yapmamak,
  3. Ters hareketlerden kaçınmak
  4. Ortopedik boyun yastığı kullanmak ,
  5. Orta sertlikte bir yatakta yatmak ,
  6. Uzun süre aynı pozisyonda kalmamak ,
  7. Mesleğinize göre nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmek ,
  8. Boyun egzersizlerini hergün düzenli olarak yapmak gerekir.

  Eğer bunlarla tatmin olmazsanız, gelişmiş bir hastanenin nöroloji servisine giderek, mutlaka muayene olun.

  Kaynak :
  7 yıl önce cevaplandı.  |  Raporla
  Bu cevap işinize yaradı mı?       

Cevabımı ekle

                 
Diğer üyeler cevap yazdıklarında beni uyar...
Cevaplar yasal olmayan içerik veya kişilik hakkına saygısızlık içeremez.İlgili üyeler

Web Sonuçları